Peelingy sú bežnou procedúrou aj v lete. Poďme zistiť, čo je peeling PRX-T33 a kedy ho možno aplikovať

Peeling PRX-T33 je celosezónna procedúra bez rehabilitačného obdobia, ihneď po zákroku môžete pokračovať v bežnom životnom štýle, pričom získate zlepšenú pleť, zúženie pórov, redukciu škvŕn po akné a zjednotenie textúry pleti. Indikácie pre postup budú zmeny súvisiace s vekom na koži rúk, tela a dekoltu, pigmentácia, prevencia fotostarnutia pokožky tváre.

Ak ste alergický na zložky peelingu, máte kožné lézie, ste tehotná alebo dojčíte, máte citlivú pokožku alebo ste chorý, potom by ste mali tento peeling odložiť. A, samozrejme, nezabudnite na slnko, pretože ak sa v blízkej budúcnosti chystáte opaľovať alebo navštíviť saunu, nemali by ste túto procedúru robiť.

Kôra obsahuje kyselinu trichlóroctovú, peroxid vodíka a kyselinu močovú. Vďaka správnej kombinácii je peeling atraumatický a vykazuje vynikajúci estetický efekt.

Peeling je možné použiť v každom veku a z hľadiska účinnosti sa dá porovnať so stredným peelingom, pretože stimuluje aktívnu obnovu pokožky. Peeling PRX-T33 prakticky neovplyvňuje povrchovú vrstvu pokožky, preto nedochádza k olupovaniu a nie je žiadne obdobie na zotavenie. To je významné plus najmä pre tých, ktorí vedú aktívny životný štýl a chcú vyzerať dobre.

Účinok procedúry je viditeľný už po prvom sedení: pokožka sa stáva hladšou, tónovanou a vrásky sú menej výrazné.

Bezprostredne po zákroku môžete vidieť mierne začervenanie, ktoré do niekoľkých hodín zmizne a po niekoľkých dňoch je možné jemné olupovanie, ktoré je však neporovnateľné s ostatnými účinkami stredne veľkých peelingov pri opadnutej pokožke.

Kurz je zvyčajne 4-6 procedúr raz za 7-10 dní. Prestávka medzi kurzami by mala byť asi šesť mesiacov.

Stojí za to pamätať, že robiť takýto postup doma je kategoricky nesprávne, pretože môžete získať chemické popáleniny. Najlepšie je prihlásiť sa na konzultáciu s kvalifikovaným odborníkom, ktorý postup správne vykoná, pričom z neho získate maximálny účinok.